Serwis klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji

O ile w nowych pojazdach serwis klimatyzacji nie jest konieczny w pierwszych kilkunastu miesiącach, o tyle później już czyszczenie klimatyzacji to konieczność. Dbanie o samochód obejmuje bowiem nie tylko oddawanie go specjalistom z zakresu mechaniki pojazdowej, ale także regularnie wykonywany serwis klimatyzacji. Jakiekolwiek zaniedbania w tej sferze mogą mieć nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale także na zdrowie nasze i innych osób, które korzystają z tego samego samochodu. Chociaż zdania co do częstotliwości sprawdzania stanu klimatyzacji są podzielone (najczęściej pojawia się informacja, że corocznie), to nie ulega wątpliwości, że regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny do utrzymania samochodu w odpowiednim stanie.

Jak sobie radzić z klimatyzacją?

W momencie zakupu auta używanego jedną z pierwszych rzeczy, jaką należy zrobić, to, oprócz serwisu mechaniki pojazdowej i ogumienia, czyszczenie klimatyzacji. Nie mamy pewności co do tego, w jakim znajduje się stanie, dlatego jej odgrzybianie za pomocą ozonowania na początek będzie dobrym rozwiązaniem. Potem będziemy w stanie kontrolować to, co się dalej będzie się działo z naszym układem. Jakiekolwiek dłuższe zaniedbania procesu czyszczenia klimatyzacji prowadzi do rozwijania się w układach wentylacyjnych drobnoustrojów, a także wydzielania nieprzyjemnego zapachu.

Zachęcamy do sprawdzenia proponowanych przez nas usług serwisu klimatyzacji, a także pozostałej części oferty. Bez względu na to, jaki typ prac nam zlecicie, będziemy w stanie doprowadzić Wasz samochód do optymalnej dyspozycji.

Klimatyzacja – serwis:

  • nabicie czynnika
  • sprawdzenie szczelności
  • wymiana podzespołów (skraplacze, filtry, osuszacze, parowniki, zawory)
  • naprawa układu klimatyzacji
  • naprawa przewodów (spawanie,zakuwanie)
  • odgrzybianie środkiem chemicznym
  • ozonowanie

c700x420