Wulkanizacja w warsztacie samochodowym

Profesjonalne usługi serwisu ogumienia

Serwis ogumienia, a w szczególności wulkanizacja, to jeden z tych typów zadań, na których opiera się oferta naszego warsztatu samochodowego. Oferujemy wykonanie zleceń, bez których żaden kierowca nie może myśleć o bezpiecznej jeździe. Będzie to nie tylko zmiana opon na feldze stalowej czy aluminiowej (także tej z czujnikami ciśnienia), ale także komputerowe wyważanie kół i na przykład montaż wentyli zaworów z czujnikami ciśnienia. Wszystkie usługi w ramach auto serwisu ogumienia będą wykonywane przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym.

Praktyczne podejście do opon

W przypadku potrzeby zlecenia komuś wulkanizacji, jak i wyważaniu opon należy oddać swoje ogumienie w ręce doświadczonych osób. Wulkanizacja, która polega najpierw na zdejmowaniu starego bieżnika z opony, a później nakładaniu nowego, może być przeprowadzana metodą „na zimno” i „na ciepło”. Szczególnie istotne doświadczenie jest w tym drugim przypadku, które umożliwia naprawę uszkodzeń na bokach opony. W takiej sytuacji wulkanizację trzeba zlecić osobie na tyle doświadczonej, że nie będziemy się bać o nowy bieżnik, który mógłby odpaść przy pierwszej lepszej okazji.

Wyważanie kół

Wyważanie kół to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych przez nas w ramach serwisu ogumienia. Polega to na odpowiednim rozłożeniu masy felg i opon w taki sposób, aby ciężar koła na oś całego pojazdu była rozłożony wokół środka obrotu. Jakiekolwiek odchylenia będą groźne dla bezpieczeństwa jazdy. Źle przeprowadzony proces wyważania kół czuć nie tylko przy ostrych zakrętach (zarzucanie tylnej części pojazdu), ale także przy prędkości 100 km/h w każdych warunkach jazdy (czuć drgania na kierownicy).

Serwis proponuje szereg usług, w tym :

  • zmiana opon na feldze stalowej od 12 do 20 cali do 275  cm szerokości opony
  • zmiana opon na feldze aluminiowej od 12 do 20 cali do 275  cm szerokości opony
  • zmiana opon na feldze aluminiowej nieprzelotowej (auta francuskie) od 12 do 20 cali do 275  cm szerokości opony
  • zmiana opon na feldze aluminiowej z czujnikami ciśnienia od 12 do 20 cali do 275  cm szerokości opony
  • prostowanie felg stalowych
  • naprawa wulkanizacja i łatanie opon
  • komputerowe wyważanie kół (aut osobowych dostawczych SUV )
  • montaż wentyli zaworów z czujnikami ciśnienia

opony